Apie individualių dresūros užsiėmimų norą

Dalis šunų šeimininkų kreipiasi daugiau ar mažiau tvirtai apsisprendę, kad jiems reikalingi individualūs užsiėmimai. Pasiteiravus motyvų, atsakymas paprastai skamba maždaug taip: "nes kai šalia yra kitų šunų, jis visiškai manęs neklauso ir negaliu su juo susitvarkyti". Praktiškai visi nusprendžia dresuoti šunį dėl šitos priežasties, taigi situacija man yra įprasta ir standartinė. Vienintelis iš vėžių išmušantis dalykas - o kaip individualūs užsiėmimai padės spręsti problemas, kurios kyla šalia esant kitiems šunims? Mes galim susitikti individualiai, Jūs man parodysite, koks geras gali būti Jūsų šuo, aš galbūt turėsiu kažkokių komentarų. Vėliau galėsime tobulinti jau žinomas komandas bei mokytis naujų. Jūsų šuo jų žinos vis daugiau, ir jūs vis daugiau ką galėsite parodyti draugams ir jiems pasigirti. Tačiau tai, dėl ko iš tikrųjų kreipėtės - kad negalit suvaldyti savo šuns šalia esant kitiems šunims, kad tada jis visiškai Jūsų neklauso - nepasikeis. Ir tai yra priežastis, kodėl taip nedirbu. Nes žmonėms iš dresūros iš tikrųjų reikia ne konkrečių komandų, o kad būtų komfortiška gyventi kartu. Taip, aš to pasiekiu per elementarių komandų mokymą, bet tai yra priemonė, o ne tikslas. Todėl jeigu yra poreikis, kad šuo klausytų prie kitų šunų, būtent to ir reikia jį mokyti. Nes ir dabar jis nustoja klausyti pamatęs šunį ne todėl, kad nebesupranta, kas jam sakoma, o todėl, kad nemato poreikio, nežino, kodėl turėtų, nenori. Didesnis išmoktų komandų kiekis šito nepakeis :)
Individualiai būna, kad dirbu, bet tik išimtinais atvejais, kai matau tame prasmę. O daugiau... Galim susitikti vieną kartą ir aptarti visus Jums kylančius klausimus, ir tada jau dirbti grupėje ;)
P.S. Jeigu nerimaujate, kad grupėje Jūsų šuo "visiems trukdys", tai žinokit, kad gražiai besielgiantys į dresūrą nelabai ateina - nes jie ir taip geri ir nekeliantys šeimininkams problemų. O ir šiaip - man patinka trukdžiai. Kad ir kaip besielgtų Jūsų šuo, tai yra puiki galimybė kitiems šeimininkams mokytis tokioje situacijoje suvaldyti savąjį - jie gi ir gyvenime gali tokį sutikti.