Apie kontaktą tarp šuns ir šeimininko

Dažnai iš dresuotojų galima išgirsti, kad svarbu su šunimi turėti kontaktą. Jeigu kas tai yra ir kodėl tai svarbu, maždaug aišku, tai kaip jį sukurti - dažniausiai ne.
Kontakto turėjimas (arba neturėjimas) - santykio dalykas. Čia galioja bendri betkokių santykių kūrimo pricipai. Būtent - santykius (kontaktą) su šunimi reikia kurti. Todėl padejavimai "man su juo neįdomu" turi kitą pusę - tai šuniui su jumis neįdomu. Šuo randa kuo užsiimti ir visai nepasigenda Jūsų draugijos, o šeimininkas skundžiasi. Taigi ir iniciatyva kažką keisti turėtų būti iš jo pusės. O jeigu kitam (šiuo atveju - šuniui) yra gerai kaip yra, ir jis visai nenori nieko keisti? Lengva nebus. Todėl geriausia tuo užsiimti, kol šuniukas dar mažas - iki prasidedant paauglystei. Kažką pasiekti vėliau irgi įmanoma, bet gerokai sunkiau.
Kertinis akmuo kuriant bet kokius santykius - bendra veikla. Ką smagaus galite nuveikti kartu su savo šunimi? Linksmai pažaisti, kažko išmokyti, tyrinėti naujas vietas... Pilvuko kąsymas žiūrint televizorių NĖRA bendra veikla. Laikas kartu tik tada yra "kartu" kai jūsų abiejų dėmesys yra skiriamas vienas kitam. Labai mažai ką prasmingo galima nuveikti namie, todėl laikas šuniui turėtų būti skiriamas pasivaikščiojimų metu. Pirmiausia gal kokie pasivaikščiojimai NĖRA prasmingi kontakto kūrimo atžvilgiu:
  • Kai šeimininkas eina paskendęs savo mintyse - jis kaip ir mato šunį, stabteli jo palaukti, bet iš tikrųjų eina kiekvienas sau.
  • Kol šuo laksto su kitais šunimis, jo šeimininkas kalbasi su kitais šeimininkais.
Pasivaikščiojimo metu šeimininkas šuniui turi būti įdomus, nenuspėjamas. Pasivaikščiojimo maršrutas turi būti vis kitas - visai neįdomu, kai kiekvienas žolės kupstas yra pažįstamas. Aplankykite "neįprastas" vietas - įlįskite į tankius krūmus, užkopkite į statų šlaitą, pasėdėkite ant aukšto borto, apsilankykite parduotuvės galiniame kieme. Netikėtai pasiūlykite šuniui pažaisti. Tegu pasivaikščiojimai būna pilni įspūdžių. Įspūdžių, kuriuos Jūs pasiūlėte. Kad šuo būtent su Jumis patirtų daug įdomių ir smagių dalykų.
Su šunim reikia žaisti. Būtent reikia. Tai yra labai svarbi "pasidžiaugimo kartu" dalis. Ir žaisti reikia ne (ne tik) namie, bet ir lauke, ir šalia esant kitiems šunims. Tai yra labai svarbi "kontakto darymo" dalis. Jeigu šuo nežaidžia, reikia tiesiog... žaisti. Sudominti, nepalikti kito pasirinkimo, išsireikalauti. Kad ir kaip tai paradoksaliai beskambėtų. Tiesiog reikia laiko, kad jums abiems tai taptų smagu.